Boun EE ÖTK Internet Sitesinin Yenilenmesi

15 yıl önce kurulup tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya yüz tutmuş eeotk.boun.edu.tr sitesine hayat verdik.

Çalışmalarımız devam ediyor.

Staj Workshopları 

Akademik İşlerden Sorumlu Üyemiz Fatih Dinç’in başlattığı projede ilk etapta yurtdışı akademik stajlarla ilgilenen arkadaşlarımıza workshop yapıldı.

İlerleyen günlerde akademik stajlarının yanında şirket stajlarıyla alakalı çalışmalarımız da olacaktır.

CV Hazırlama Workshop’ı

Fatih Dinç önderliğinde akademik CV hazırlama workshop’ımız gerçekleşecektir.

Mentorluk Programı

Alt dönem ve üst dönemler arasındaki kaynaşmayı artırmayı amaçlayan bu projemizle alt dönemde öğrenim gören öğrencilere programa katılmak isteyen üst dönem öğrencilerden birer mentor atayacağız. Böylelikle arkadaşalarımız hem networklerini geniş tutmak hem de kendilerini bekleyen sorunlara erken önlem almak gibi avantajlar elde edecekler.

Mezun Araştırmaları

ÖTK olarak mezunlarımızın detaylı verisini tutmaya çok önem veriyoruz. Bölümden hangi yıl, kimler mezun oldu? Mezun olduktan sonra ne yapmaya başladılar? Şu anda neler yapıyorlar, nerede çalışıyorlar? Bu veriler neden önemli? Çünkü mezunların nereler yaptığını bilmek bölüm öğrencilerine hem ilham verecek hem de önlerini daha rahat görmelerine yardım edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunlarının yer aldığı tek online platform olan sitemizde 1992-2010 arası mezunlarımızla ilgili bilgiler vardı. Bu zaman aralığını genişletmek ve daha güçlü bir network ortamı oluşturmak adına başlattığımız çalışmamızda Ömer Altan ve Dilay Nisa Yelkenci bizlere eşlik etmekteler. Bu bağlamda oluşturduğumuz linkedin grubumuz bölüm öğrenci, akademisyen ve mezunlarının bir arada bulunabileceği bir platform olma amacında.

Undergraduate Research Teşvik Programı

Proje tanıtım videomuzda da belirttiğimz üzere okulumuzda undergraduate öğrecilerinin research faaliyetleri olması gerekenden çok daha az. Bu bağlamda oluşturacağımız programa başvuran öğrenciler ihtiyaç duyulan research konularında değerlendirmeye alınıp hocalarla birlikte çalışma ve makale çıkarma gibi fırsatları bulabilecekler.