ERASMUS VE EXCHANGE ÜNİVERSİTE REHBERİ

Binghamton University – SUNY

Binghamton / USA

binghamton_usa
hilal_guven

Hilal Güven

4. Sınıf

Akademik

Hangi dönemde gittiniz?

Fall

Hangi dersleri aldınız? Hangilerini burada ne yerine saydırdınız? (Çap, yandal yapıyorsanız onu da yazınız.)

EE 313 (MATH 447)

EE 333/EE 335 (EECE 315)

EE 373 (EECE 301)

HSS (HIST 275)

Eğitim dili neydi, işlenişi nasıldı? (İngilizce dışında bir dilse, gitmeden önce istenen şartları, derslerin anlaşılırlığını lütfen detaylı yazın.)

Ingilizce. Ee 373 yerine aldığım sinyal dersi burada verilen derse çok yakındı ve hocası çok iyiydi bu yüzden çok bir eksik yaşamadım. History dersi de gayet dolu dolu bir dersti. Ee 333 ve 335 yerine aldığım elektronik dersi buradakine oranla daha basitti, o yüzden 334 alacaksanız eksiklerinizi kapatmanız gerekebilir.Ee 313 yerine mathdan aldığım probability dersinde de ee ile ilgili olan kısımlar yoktu sinyal opsiyonunu seçeceklerin eksiklerini kapatmasi gerekebilir.

Hocalarla iletişiminiz nasıldı? Akademik çalışmalara katılma imkânı nasıldı?

Ben akademik bir çalışmaya katılmayı tercih etmedim ama hocalar öğrencilerle çok ilgililer. Ofis saatlerine gidip rahatça soru sorabilirsiniz ya da herhangi bir şey danışabilirsiniz.

Okul dönemi sonrasında aynı bölgede staj yaptınız mı? Yaptıysanız tecrübeleriniz neler?

Hayır yapmadım.

Yaşam & Şehir

Toplam masrafınız ne kadardı? (Detaylı yazın lütfen hatırladığınız kadarıyla.)

Tam net hatırlamasam da 10000 USD civarı bir harcamam oldu sanırım.

Şehrin kendine has özellikleri nelerdi? Yapmaktan keyif aldığınız/önerdiğiniz aktiviteler neler?

Binghamton küçük bir şehir. Publarin ve restoranların olduğu bir merkezi var eğlenceli vakit geçirilebilir. Ayrıca bir sürü aktif öğrenci kulübü var girmenizi öneririm çevre edinmek ve farklı kültürleri öğrenmek adına. Okulda bir çok sanatsal etkinlik oluyor neredeyse her gün, konser tiyatro gibi.

Şehrin genel avantajları ve dezavantajları? (Ulaşım, hayat pahalılığı, hava durumu vs.)

Ulaşım şehir içinde öğrencilere ücretsiz ama tabi okula sigorta sağlık merkezi ulaşım vs. için 1000 dolar ödeme yapmıştım dönem başında. Genel olarak çok pahalı bir şehir değil büyük şehirlere oranla.

Gezebildiğiniz/Gezilebilecek bölgeler

NYC ye 3 saat otobüsle tatillerde kolayca gidebilirsiniz. Ayrıca Niagara şelalerine de 3 saat uzaklıkta. Onun dışında büyük şehir gezmek istiyorsanız araba kiralamayacaksanız önce new york a gitmeniz gerekiyor.new yorktan her yere ulaşım mevcut zaten.

Sosyal

Okuldaki öğrencilerin bize bakış açısı nasıldı?

Okulda çok fazla uluslararası öğrenci var bu yüzden arkadaş edinme konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. Bu yüzden de açıkçası exchange öğrencilerinin normal öğrencilerden çok bir farkı olmuyor. Değişik kültürler tanımak isteyenler için gayet uygun bir okul aslında

Kulüp, parti, takılmaca ortamı nasıldı?

Bir çok kulüp var ve hepsi haftada en az 2 3 etkinlik yapiyor. Bir çoğu da haftada bir gün en az parti düzenliyorlar. Eğlence ve aktivite açısından gayet yeterli bir okul bence.

Genel sorular

Genel olarak bu okula gittiğiniz için memnun musunuz?

Ben gayet memnunum.