ERASMUS VE EXCHANGE ÜNİVERSİTE REHBERİ

Boston University

Boston, MA / USA

boston_usa
safa_can_medin

Safa Can Medin

4. Sınıf

Akademik

Hangi dönemde gittiniz?

Güz 2016

Hangi dersleri aldınız? Hangilerini burada ne yerine saydırdınız? (Çap, yandal yapıyorsanız onu da yazınız.)

EE 313, 363 ve 373 derslerini saydırdım ve Complementary Elective sayılan başka bir EE dersi aldım. Ayrıca EE 333/335 derslerini de saydırabilme imkanım vardı.

Eğitim dili neydi, işlenişi nasıldı? (İngilizce dışında bir dilse, gitmeden önce istenen şartları, derslerin anlaşılırlığını lütfen detaylı yazın.)

Eğitim dili İngilizce, derslerin işlenişi buradaki derslere benzer şekildeydi. Herhangi bir adaptasyon sorunu yaşamadım.

Hocalarla iletişiminiz nasıldı? Akademik çalışmalara katılma imkânı nasıldı?

Hocalarla iletişimim iyiydi. Ders dışında ofis saatlerinde de yardımcı olmaya çalışıyorlardı fazlasıyla. Akademik çalışmalara katılma gibi bir talebim olmadı değişim sürem boyunca.

Okul dönemi sonrasında aynı bölgede staj yaptınız mı? Yaptıysanız tecrübeleriniz neler?

Evet, orada dersini aldığım bir hocamla Yaz 2017 ve Yaz 2018’de araştırma stajları yaptım. Yaptığım stajlardan oldukça memnun kaldım ve güzel bir araştırma tecrübesi edindim diyebilirim.

Yaşam & Şehir

Şehrin genel avantajları ve dezavantajları? (Ulaşım, hayat pahalılığı, hava durumu vs.)

Ne çok büyük ne de çok küçük bir şehir Boston. Toplu taşıma gelişmiş durumda fakat çoğu zaman toplu taşımaya bile ihtiyaç duyulmayabilir, gerekli çoğu şey kampüsten yürüme mesafesinde. Kışları sert geçen bir şehir. Aralık ayına kadar aşırı bir soğukla karşılaşmadım fakat Aralık ayında -15 dereceleri görebilmek mümkün. Ocak ve şubat ayları çok daha soğuk ve karlı geçtiğinden Güz döneminde gitmekte fayda var. Amerika’nın hayat pahalılığı yüksek olan şehirlerinden biri.

Genel sorular

Genel olarak bu okula gittiğiniz için memnun musunuz?

Evet.

Okulu uzatmanıza sebep oldu mu? Olduysa sizce buna değdi mi?

Sebep oldu ve değdi. Fakat benim zamanımda Güz dönemindeki bütün EE derslerini saydırmak mümkündü.