Tasarım Aşamasındakiler Hayata Geçirmek İçin Çalıştığımız Projeler

Teknik Proje

Geçtiğimiz yıl başlattığımız fakat sonuca bağlayamadığımız FM radyo verici projemizi bu yıl hayata geçirmekte kararlıyız. Bu projemizi birkaç etapta gerçekleştireceğiz. Her dönemden birer kişiden oluşan teknik proje topluluklarımızla ilerleyen günlerde farklı projelere hayat vermeyi planlıyoruz.

PhD Paneli

Bölümümüzdeki PhD öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştireceğimiz panelde arkadaşlarımız PhD ile ilgili kafalarındaki sorulara cevap bulabilecekler. 

Üniversite Kıyas Çalışması

Bölümümüzde öğrencilerin verdiği emeğe karşılık aldıkları notların diğer üniversitelere kıyasla daha düşük olduğu yönünde bir algı var. Bu algının gerçek olup olmadığına dair bir study yaparak bölüme bir rapor sunmak istiyoruz.

Dünyanın ve Türkiye’nin iyi üniversitelerinde ortalama bir EE öğrencisi hangi not ortalamasıyla mezun oluyor? Bize göre yüksek mi düşük mü? Bu durum Boğaziçi EE öğrencilerini yüksek lisans ve PhD başvurularında nasıl etkiliyor? 

Akademisyen-Öğrenci Kaynaşma Etkinliği

Gerek bölümümüzdeki öğrencilerin gerekse akademisyenlerin ortak şikayeti öğrenci-akademisyen kaynaşmasının yetersiz olması. Hocalarımız danışan öğrencilerinin dahi gelip kendileriyle tanışmadığını, konuşmadığını belirtiyor. Öğrenciler ise hocalarla yeterince iletişim kuramadıklarından yakınıyorlar.

Bölümümüzdeki hocalarla öğrencilerin bir araya gelip tanışması ve Boğaziçi EE’nin eski günlerindeki eğlenceli ortamına kavuşması amacıyla bir kaynaşma etkinliği düzenlemeyi amaçlıyoruz.

Lounge Eğlenceleri

Geçtiğimiz yıldan beri süregelen Lounge eğlenceleri bölümdeki kaynaşmayı artırmayı amaçlıyor. 

Bölüm Tanıtım Videosu

Bölümümüzün hali hazırda tanıtım videsou var fakat biz öğrenci eliyle bizim gözümüzden bölümü tanıtacak bir video hazırlama amacındayız. Bu tarz işlere gönüllü olan arkadaşlarımızla beraber çekimlere en kısa sürede başlayacağız.